Blázen bez právního povědomí

Vážený pane AA, ex manželko,

Snažil jsem se v posledních dvou dnech o urovnání záležitosti s pomocí právníků se záměrem vytvořit prostředí, ve kterém zejména se bude paní manželka cítit komfortní z pohledu provedené transakce, tedy, že nepříjde o přijatý 50% podíl kvůli dělení SJM.
Nejprve jsem mluvil s její dosavadní právničkou Judr P. , která mi zpětně potvrdila, že s klientkou konzultovala, že je bezpečné provést transakci prodeje po rozsudku, což bylo v plánu. Dále ji upozornila na vážnost sankcí plynoucích z nedodržení závazku vůči realitní kanceláři, pokud něco podepsala, což však popírá. Dále ji informovala, že průtahy v rozvodovém řízení není možné oddalovat do nekonečna, standardní odročovací lhůta je 3 mesice a je jen jednou. Paní P. mne informovala, že jí nechce být momentálně paní manželka zastupovaná.
Takže jsem se paralelně dotazoval jaký je její stávající právník a po několika naléháních jsem se dozvěděl jméno SK z Prahy. Právníka jsem kontaktoval. Potvrdil, že je bezpečné prodat pozemek po rozsudku. Nicméně když tu komunikaci shrnu, tak se právník postupně vyhranil k řešení celého rozvodu dle přání klientky s přídavkem své strategie:
1. pí manželka se primárně nechce rozvést
2. pí manželka bude uvažovat o rozvodu, pokud příjdu s návrhem výživného („výkupného“)
3. právník by si přál, abych přišel s návrhme co nejdřív, pokud se chci rychle rozvést
4. právník si přál, aby návrh obsahoval také kompletní dělení SJM. Chtěl jsem zatím separátní dohodu ohledně nemovitostí, abychom se posunuli, ale to odmítl.
Moje stanovisko je se rozvést se soudní cestou. Jelikož jsme se doposavad nedovedli dohodnout, tak SJM se bude dělit 50:50. Žádné návrhy tedy pro právníka dělat nehodlám. Právník nemá nic o co se opřít, takže se mne bude snažit nalákat na to, že když se chci hrozně rychle rozvést, takže to něco bude stát. Takže pokud paní manželka teď 11.6. u soudu řekne, že se nechce rozvést a soud ji vyhoví s odročením, tak si na rozsudek počkáme tři měsíce. Jak tedy za těchto okolností postupovat s prodejem? Já jsem stále pro prodávat jako do teď, to znamená, že transakce proběhne po rozsudku, tedy buď po 11.6. pokud budeme oba souhlasit s rozvodem, nebo bude stanoven nový termín na září 2020. Kupní smlouvy, nebo budoucí kupní smlouvy, by pak byly datovány po 9/20.
Pavlo, jakým způsobem chceš pokračovat s prodejem ty? Je možnost, že stejný postup jako byl do teď, příště klapne? Tzn. obecně: rezervace -> rozvod -> smlouva. Jediná alternativa, je že se to bude nevýhodně prodávat v rámci vypořádání SJM plynoucího z žaloby o vypořádání SJM.

Comments are closed.

X