Další vyjádření makléře ve věci neprodejnosti pozemku – pravdivé?

Navýšení ničemu nepomůže paní Kukalová. Naopak. Proč navyšovat nad cenu? Myšlení kupujících není o tom, že si řeknou: je to drahé, nemá to ani význam, ale pojedeme tam a zkusíme se zeptat na slevu. Takhle to nefunguje paní K. Takové otočení o 180° vás definitivně odsune do pozice ‚neprodejné‘. Čím déle nemovitost prodáváte, tím spíše zájemce utvrzujete, že o pozemek není zájem, je předražený a navíc se o takových nabídkách začíná mluvit v negativním světle (něco tam je špatně, že to nemohou prodat). Pokud je toto váš plán, jak udělat pozemek neprodejný jste na dobré cestě. Moje know-how má 13 letou praxi. Dávám vám ty nejlepší informace a doporučení, která v této situaci mohu dát.

Při nastavování ceny jsem říkal, že 1 850 000,-Kč je maximum, o které si lze říct a také maximum na to, aby nabídka vůbec někoho zaujala. Nestalo se tak. 1 650 000,-Kč je cena opětovaná i mými kolegy a přinesla vám v krátkém čase 2 zájemce. Pan S. a druhého zájemce jsem musel odmítnout, protože se věci mají tak jak nyní jsou. Můj velmi dobrý kamarád (advokát) dnes připravoval smlouvu na pozemek při výjezdu z Pohořan na Ploskovice. Nová lokalita, otevřený výhled, zasíťované pozemky – cena? 1100,-Kč za m2. My máme zájemce za necelých 1400,-Kč bez přípojek. Opravdu si myslíte, že je to špatná cena?

Pan K. má pravdu a i já se přikláním k tomu, aby vaše peníze byly deponovány do doby rozsudku. Teprve poté se vyplatí rovným dílem na vaše účty. O nic nepřijdete.

Comments are closed.

X