EU, zákony, výkony, RK

Po vstupu do EU se i naše legislativa přizpůsobovala evropskému modelu, ale náš realitní sektor a katastr nemovitostí i stavební zákon spolu s občanským zákoníkem (bude ten nový platit od ledna 2014 nebo ne?) si stále zachovávají celou řadu zvláštností. Jen zkušený odborník je zárukou správného řešení. Je to multidisciplinární práce, říkával mi často jeden soudí znalec.

Myslím, že měl pravdu. I přes legislativně vynucené úkony certifikovaných odborníků je tu stále značný prostor pro činnost realitní kanceláře. Vše se vyvíjí a tak se i některé realitní kanceláře či agentury specializovaly. Jinde ji tvoří přímo vystudovaní stavební inženýři či právníci. U nich je pak specializace zřejmá. A co realitní kanceláře (RK) tvořící jakési obchodní řetězce?

No, dle mého soudu to jsou právě „jen“ obchodní řetězce. Není mi známo, že by se nějaká takováto RK věnovala sofistikovaným činnostem. Většinou potřebují rychle a snadno co nejvíce vydělat a i po převodu vlastnictví problémy (třeba s pozemky) zůstávají, kde byli. Prostě to neřeší…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X