Otázka plastově-odpadního business při obchodování se zlatými slitky v ČR

Dobrý den, je prosím otázka poškození obalu u slitku nějakou českou specialitou a lokálním business s plastovými odpady, anebo platí částky v řádů tisíců za poškozený obal celosvětově? Nemá někdo zkušenost? Dotaz položen do skupina na Facebooku ZDE.

Originální prodejce zlata ve Švýcarsku, pak ke kontaktování ZDE.

Již v roce 2021 dosahovala hodnota poškozeného obalu u 100 gramového slitku Argor Heraeus u různých výkupců, např. Auportal 10-15 % hodnoty slitku, tj. u cca 150 000 Kč hodnoty slitku jste vlivem prasklého obalu mohli přijít až od 20 000 Kč, tj. vesele jste vedli před „papírovou inflací“, tj. doslovně zlato s prasklou slídou v hodnotě cca 0,30 Kč vám inflaudovalo rychleji než nekryté papírové peníze. Netroufám si tvrdit, jak je tomu v roce 2022 ale dostali se ke mě informace, že renomovaní prodejci, jako Auportal a další takové slitky už ani nevykupují.

Zlato jistě může být dobrou investicí, pokud v ČR vypukla děsivá válka a vy potřebujete s uzlíkem rychle odjet pryč. Pokud jej ale berete jako investici na 20 let s nemožností zlato přesouvat z místa na místo, přičemže přesuny vám slída v hodnotě 0,30 Kč jistě jednou praskne anebo se poškrábe, jeví se zlato jako komodita PRODEJE naprosto nevhodnou, tj. zvažujte dobře, jestli jej nakoupíte v této banánové republice, kde si z plastových odpadů české firmy udělali vlastní business anebo zda-li jej nekoupíte někde mimo ČR.

Informace o možnostech zahraničního nákupu-prodeje zlata, budeme brzy doplňovat, jakmile je ověříme.

Slovníček pojmů (Argor Heraeus):

blistr – plastový obal slitku
certifikát pravosti slitku – na stříbře zpravidla jen vyražen, na zlatě vyražen + je certifikát uvnitř blistru – plastového obalu

Bohužel ani dotaz v italštině nebyl odpovězen pozitivně, viz:

Buongiorno, volevo chiedere per cortesia, di come aggiustarmi con l´imballaggio delle matonelle guastato. Avendo diverse matonelle di cui alcune hanno imballaggio guastato, non so come fare a riparare. Alcuni venditori esteri, l´oro con imballaggio guastato non lo comprano ossia pagano tipo il 25 % di meno. A me sembra troppo. Grazie per la eventuale risposta.

Odpověď:

Buongiorno, grazie per aver contattato Argor-Heraeus SA. Ci dispiace ma non possiamo aiutarla. Cordiali saluti.

Comments are closed.