Přemlouvání makléřem k prodeji za každou cenu

Dobrý den paní A., pane B,

nelze než konstatovat, že jsme se dostali do slepé uličky. Paní A. Vy nereagujete na žádné dotazy, prosby o vysvětlení, žádné návrhy od Vás nemám. Jediný, kdo celou věc řeší je pan B. Nebo má snahu ji řešit.

Na začátku jsme měli domluvený postup. Oba jste souhlasili s prodeje, který se nevyvíjel dobře, vzhledem k vyšší ceně. Po snížení ceny jsem zahájil jednání o rezervaci, která byla stornována z jasných důvodů. Nyní se mi ozval další zájemce za cenu, kterou jsem Vám doporučil. Je evidentní, že 1 650 000,-kč je pro zájemce mnohem přijatelnější než předchozí. Jsme nyní vázáni dohodou o spolupráci, kde je jasně uvedeno, že strana prodávající bude součinná při prodeji. Tomu tak není. Opět opakuji, že minimální komunikace z Vaší strany je lepší, než žádná. Strkat hlavu do písku věci neprospěje.

Pár poznámek k vývoji. Českou republiku čeká schodek 1/2 bilionu korun. Největší v historii našeho státu. Průmysl stagnuje, předpovídá se značný nárůst nezaměstnanosti, hlavní tahoun české ekonomiky automobilový průmysl je na kolenou. V takovém prostředí nejistoty ceny nahoru nepůjdou. V realitním prostředí funguje jakási setrvačnost v cenách, které byly nastaveny v období ekonomického blaha. To však pomalu končí. Jaký to bude mít na nás všechny dopad je otázkou. V realitách jsem 13 let a vím, jaké jsou pochody. To zda si klient nechá poradit nebo ne je jeho rozhodnutí, ale nese poté také následky svých rozhodnutí. Pokud chcete dobře prodat pozemek a neřešit prodej například soudním rozhodnutím, prodejte ho. Teď hned za podmínek, které jsou pro oba výhodné a za cenu, která jak je vidno je schopná zaujmout.

Vámi zaslaný pozemek paní A., na kterém jste ilustrovala cenu apod. je z mého pohledu předražený. Proč? Absence komunikace – bez ní nepostavíte a žádná polní cesta Vám zde nepomůže. Sítě jsou vzdáleny od pozemku cca 50-60 m. Víte jaký je náklad na zasíťování elektřina, voda, kanalizace? Cenu takového pozemku to prodraží o bezmála 300 až 400 tis.

Závěrem Vám oběma doporučuji se domluvit. Prodejte dříve, než budete například pod tlakem rozhodnutí a nebo časového termínu.

Děkuji oběma a Vás paní A. prosím o nějaké vyjádření. Pokud si aspoň trochu vážíte mé služby vůči Vám oběma, zasloužím si to.

Comments are closed.

X