Převod spoluvlastnických podílů

Jeden klient, bývalý starosta jedné obce, mne požádal o obstarání převodu spoluvlastnických podílů, které vlastnila jeho žena a její bratři.

Řeknete si banální záležitost (součet podílů tvoří celek). Ano, až na to, že každý bydlí jinde v rámci ČR a nabyvatel také. V tomto případě je nutné převod provést jednou smlouvou. „Jak to udělat? Musíme se všichni někde sejít?“, ptal se mne po telefonu. „Nebojte se, zařídím to“, řekl jsem mu. Požádal jsem ho jen o zaslání potřebných oskenovaných listin, osobní data nabyvatele, kontakty na účastníky a ostatní jsem už byl schopen zajistit ve své režii.

Sepsáno to bylo do druhého dne, ale korespondenční způsob obstarání ověřených podpisů od všech účastníků trval jeden a půl měsíce, ale povedlo se. Podali jsme návrh na vklad a nyní ještě proběhne daňové řízení. Někdy opravdu potřebují účastnické smluvní strany jakéhosi koordinátora. Každý si navíc ověřil podpis v době, kdy mu to nenarušovalo jeho pracovní povinnosti, nemusel si brát dovolenou, nebyl ve stresu a nestálo ho to ani moc peněz – oproti zaběhnutému postupu, kdy účastníci čekají na výzvu právníka či notáře a pak, zejména u některých právníků, na do jisté míry „uměle vytvářené“ zádrhele, až se to někdy opravdu zadrhne.

Jste v podobné situaci? Potřebujete něco takového zařídit? Kontakt je ZDE.

Comments are closed.

X