Ukončení trvalého pobytu v ČR

Toliko propírané téma a máte cca 2 možnosti, čím být:

Buď máte druhé občanství a zřídíte si jako náhražku úrazové pojištění cizinecké – tj. cizince, který např. přijel z EU na 3 měsíce do ČR, pak odcestuje na 1 den a zase se tady objeví – např. Ital, nebo Němec, jste? 😀

Anebo možnost dalšího občanství nemáte a prostě to ukončíte a vyrazíte pryč – důvody můžete a jistě máte každý jiný a je jich dost 😀

Zde nějaká komunikace a případ z roku 2011 – 2012 se zdravotní pojiťovnou:

Dobrý den paní Pojišťovací pojišťovno z polostátní pojišťovny, tzv. komerčního subjekt s garancí všeho od státu, tvářící se jako kapitalistická firma, ohledně pracovního poměru započatého dne 23.12.2011 jiné doklady nemám.

Zvolil bych tedy mnou původně žádanou variantu, kdy jsem se dostavil předminulý týden do vaší kanceláře a žádal vrácení karty pojištěnce a kartu bych nyní vrátil. Ohledně dalších období je vše ve vaší kompetenci. Mám jen otázku kolik času si to vyžádá?

————————- ODPOVĚDI DANÉ PANÍ POJIŠŤOVNY STÁTNÍ.

Vrátit kartu pojištěnce a tím ukončit pojištění u zdravotní pojišťovny v ČR lze pouze za podmínek:


1. klient ukončí trvalý pobyt v ČR a vystěhuje se do jiného státu (to není Váš případ)
2. klient oznámí zdr. pojišťovně, že odjíždí na dlouhodobý pobyt (v rámci EU pobyt pouze turistický nebo pobyt v zemi mimo EU)
po návratu zpět do ČR, klient žádá o zpětný návrat k pojištění a předkládá pojištění v zahraničí, které musí mít
platnost po celou dobu, kdy se v zahraničí zdržoval, pobyt musí trvat minimálně 6 měsíců + 1 den.
3. klient doloží doklady o započetí pracovněprávního vztahu v EU.

Jiná varianta jak si přerušit v současné době pojištění v ČR není. Upřesněte prosím, kterou variantu volíte. Na Váš dotaz, kolik času si vyžádá vyhodnocení EU z předešlého období, nemohu přesně odpovědět, bude to záviset na rychlosti odpovědi ze strany švýcarských úřadů.

Comments are closed.

X