Celkem logický návrh postupu makléře

DLE PRÁVA. AVŠAK NECHÁPU, PROČ SE PRÁVA NEDRŽÍ A POKUD NENÍ SMLOUVA UZAVŘENA, TAK CO ŽÁDÁ. POKUD UZAVŘENA JE, MĚL POŽADOVAT SVÉ PRÁVO. NICMÉNĚ, SNÍŽENÍ CENY V PŘEDCHOZÍM PŘÍPADĚ, POKUD NEMĚLO PRÁVNÍ PODKLAD, NEMŮŽE BÝT POŽADOVÁNO:

Paní A děkuji za reakci. Na začátku jsme domluvili cenu 1 850 000,-Kč. Jasně jsem sdělil, že pokud přijde zájemce, který reaguje na inzerci za tuto cenu a předloží vám jinou nižší nabídku, tak máte výhradní postavení takovou nabídku využít nebo ji odmítnout.

Po dobu prodeje jsme vás informoval, že nabídka za cenu 1 850 000-Kč je bez odezvy a doporučil (nikoli přinutil či svévolně inzeroval)  jsem vám snížit cenu na částku 1 650 000,-Kč. Znovu opakuji, že šlo o doporučení, které jste mi nakonec oba dva odsouhlasili. Za tuto cenu jsme pak našel zájemce, který pozemek rezervoval, avšak dohoda nenabyla platnost, neboť jste ji odmítla podepsat. Čili, pokud máte zájem o spolupráci, nebráním se jí, ale potřebuji mít jistotu zase já, že pokud naleznu kupce za cenu na smlouvě a to 1 850 000,-Kč nebudete prodej sabotovat s tím, že s danou cenou (1.850mil)  nesouhlasíte.

Jsem ochoten přistoupit na spolupráci co-exkluzivní smlouvy, tzn. spolupráce, kdy si pozemek můžete nabízet sami, avšak ne formou veřejné inzerce apod. kde by se nabídka zdvojovala. Inzerci bych vedl já za DDD a v případě zájemce mi náleží provize. V případě, že naleznete zájemce vy zajistím komplet servis s prodejem avšak za poloviční provizi čili za 2,5% včetně DPH.

Možnost odmítnou kupce? Zde podotýkám že dávám v šanc 100% své reputace vůči vašim 5% provize. To je pro mne velmi nevýhodné ve chvíli, kdy jsem se přesvědčil, že se k prodeji obrátíte zády v nejnevhodnější dobu. Chci zastupovat takového klienta, který chce prodat a je připraven prodat a ne takového, který se otočí zády ve chvílí, kdy je na stole dohoda o prodeji s tím, že si to rozmyslel. Pracuji v realitách 13 let a nenechám si kazit reputaci klientem, který vlastně neví jestli chce nebo nechce prodávat. Jak jsem uvedl výše. Rád vás budu zastupovat, ale za předpokladu, že nebudete prodej bojkotovat, odmítat dohody ve chvíli, kdy je jasné, že jsem našel toho pravého zájemce za cenu 1 850 000,-Kč. A znovu opakuji a podtrhuji, že v případě, že nabídka bude nižší než inzerovaných (t.č. odsouhlasených) 1850000,-Kč máte právo ji odmítnout nebo přijmout. A pod takové tvrzení se zde podepíšu.

Comments are closed.