Doplnění trestního oznámení na Vrchní státní zastupitelství

ADRESOVÁNO:
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci
SCHRÁNKA: ryhaa8a
17. listopadu 909/44, 779 00 Olomouc

UČINĚNO PRO NEČINNOST POLICIE

DOPLNĚNÍ NUTNÝCH OKOLNOSTÍ K VĚCI OZNÁMENÍ NA NEZNÁMÉHO PACHATELE
Dobrý den, rád bych doplnil některé okolnosti k předmětné záležitosti, ve věci které, zasílám také přílohou kopii daného zápisu.

V čase 12:05, kdy jsem asi minutu až dvě po napadení volal linku 158, jsem se na lince shodl s operačním důstojníkem v jedné věci, totiž že hlídka se ke mě právě blíží. Z mé strany se jednalo po vykouknutí za automobilu naproti prodejně Penny, o zaregistrování blížícího se vozidla hlídky PČR. Ze strany operačního důstojníka (zřejmě z titulu lokalizace vozidel PČR) o doplnění informace.

Z vozidla jsem tedy částečně vystoupil a na hlídku PČR zamával. Ta mě minula a jela dále (ale později se vrátila na parkoviště Penny – kde jsem již čekal). Nicméně, později, jsem si uvědomil, že pakliže se blížila ve stejném směru ke mě, prakticky onu minutu-dvě za mnou, musela (má-li) mít zcela jistě záznam na auto-kameře, z místa činu minutu až dvě anebo min. pokud jela (a podle mě vysoce pravděpodobné, tj. nejméně z 30 %) mohla natočit vozidlo útočníka. Tj. mohla zaznamenat údajný Ford Transit, který podle hlídkou popsaného svědka, byl viděn, jako vozidlo, ze kterého útočník vystupoval.

Jsme přesvědčen, že tímto logickým způsobem by hlídka měla v první řadě postupovat. Nadále jistě zvážit záznamy z kamer např. od města ÁÁÁ – což by mohlo vést také vysoce pravděpodobně ke stopě.

S ohledem na škodu, jejíž přesnou výši ještě neznám, ale která zcela jistě přesáhne 5.000 Kč a také k nemálo příjemným okolnostem cestovat zpět domů bez okna, bych velmi trval na tom, aby policie prověřila tyto okolnosti.

Comments are closed.

X