Eeepoptávka, BdvaM a nevymahatelné ustanovení 2011

INTERNETOVÁ POPTÁVKA A NEVYMAHATELNÉ USTANOVENÍ
Rád bych se vyjádřil k postupu firmy jejíž název je velmi podobný tomu v nadpisu a který hraničí s nepoctivými praktikami vydělávání peněz (Firma se zabývá internetových systémem handlování poptávek mezi nabízejícími a poptávajícími).
Pro všechny, kteří jste obrželi VÝZVU K ZAPLACENÍ za internetové služby „OBJEDNANÉ ONLINE“ doporučuji prověřit způsob objednání a až poté platit něco, co firma vždy v začátku deklaruje jako neoddyskutovatelně objednané, neuhrazené a tudíž vymahatelné.
Věc se stala v březnu tohoto roku, kdy mi od jedné nejmenované společnosti v Ostravě, zabývající se a spravaující pohledávky Firmy A, přišla výzva k uhrazení objednané služby, plus částka za vymáhání.
Firma A si vytvořila podružný název (např. BdvaM), aby zmátla koncového zákazníka a rozeslala link, který vyzýval k VYPLNĚNÍ ÚDAJŮ ZDARMA, který se nejspíš dostal do všech mailových stránek bývalých, či možných zákazníků uvedených v databázy firmy A.
Link jsem vyplnil, což ostatně při provozování živnosti činím poměrně často pro aktualizaci údajů v různých katalozích, kde registrace je opravdu zdarma.
Asi za měsíc a půl mi přišla rovnou upomínka a k tomu částka za vymáhání od dané vymahatelské firmy, celkem na cca 2100 Kč.
Částku jsem po několika hovorech, které zněli jen arogancí, povyšováním a výhrůžkami, že pokud nezaplatím, částka se opět navýší – zaplatil.
Posléze mi to ale nedalo a nechal jsem si poradit od jednoho právníka, který věc zhodnotil, že by se mohlo jednat o tzv. Nevymahatelné, či dokonce Klamavé ustanovení a to právě z důvodu, že v linku, který jsem potvrzoval bylo nejednoznačně, či klamavě uvedeno, zda-li se jedná, či nejedná o placenou službu.
Tuto formulaci jsem použil pro další jednání s firmou, ne tedy již firmou vymahatelskou, ale firmou, která dala přímý pokyn k vymáhání pohledávky.
Nechal jsem si zaslat HTML kód, který by prokazoval jasnou formulaci ve vyplňovaném rozhraní a skutečně nalezl jsem formulaci – VYPLNĚNÍ ZÁKLADNÍCH ÚDAJŮ JE ZDARMA.
Nakonec jsem ještě přitvrdil, a pohrozil, že se obrátím na Orgány činné v trestním řízení, což bych pravděpodobně asi i udělal, protože platit drahé právní služny, jsem si v danou chvíli dovolit nemohl.
Nakonec mi bylo odpovězeno, že bude vystavena tzv. Vratka a částka mi vrácena – opravdu do 14 byla částka i s náklady za vymáhání na účtě.
DOPORUČUJI VŠEM, KTEŘÍ SE DOSTANOU DO DANÉ SITUACE VĚC NEVZAT A BRÁNIT SE.
JEDNÁ SE NEKALÉ PRAKTIKY, JAK RYCHLE VYDĚLAT ŠPINAVÝM ZPŮSOBEM PENÍZE A NĚKTERÉ FIRMY SE NEŠTÍTÍ ANI TOHOTO.

Comments are closed.

X