Hlučný vlak Litoměřice horní nádraží

STÍŽNOST: 

chtela jsem timto pozadat o klid. Bydlim v dome primo proti nadrazi uprostred mesta v Litomericich a bohuzel situace je takova, ze vlaky maji nastartovane motory v kuse, klidne i vice nez hodinu do odjezdu. Je to velmi neekologicke a neekonomicke, opravdu nerozumim z jakeho duvodu jsme tu mistni obcane zatezovani temito emisemi….
Obzvlast nyni v teplych mesicich snad neni potreba, aby tu hucely motory nonstop. Neda se poradne ani vyvetrat a navic tu mam male dite. Prosim o to, aby mely soupravy vyple motory minimalne do sveho odjezdu.

ODPOVĚĎ:

děkujeme za Váš zájem o služby dopravce České dráhy, a. s. a cennou zpětnou vazbu k poskytovaným službám.

Reagujeme na Vaše podání týkající se nastartovaných motorů našich vlaků. Z Vašeho podání není zcela zřejmé, o kterou železniční stanici se jedná, domníváme se však, že by se mohlo jednat o železniční stanici Litoměřice horní nádraží.

Váš podnět jsme předali k prověření na příslušná oddělení. Strojvedoucím byly opětovně připomenuty všechny zásady pro hospodárný provoz. Nicméně je nutno konstatovat, že konstrukce motorových jednotek řady 814 „Regionova“ vyžaduje chod spalovacího ke správné funkci kompresoru, který zajišťuje doplňování vzduchu pro vzduchovou brzdu, WC či dveře.

V závěru nutno též konstatovat, že bydlení v blízkosti železnice obecně přináší jistá omezení a vždy se bude jednat o určitou míru hlukové zátěže a další nepříjemnosti, podobně jako je tomu v případě silniční i ostatních druhů dopravy. Za to se Vám jménem akciové společnosti České dráhy omlouváme.

Comments are closed.

X