Odpověď ombudsmana z nemocnice v Děčíně

ALIBI, ALIBI, ALIBI…:

Vážený pane AA, obdržel jsem z děčínské nemocnice vyjádření k Vašemu podání, které Vám tedy zprostředkovaně přeposílám.

 

Vyjádření byla podána přes primáře chirurgického oddělení nemocnice a ke stížnosti se vyjádřil pan doktor Kmeť, dvě zdravotní sestry, která se v ambulanci vystřídaly, protože jste byl přivezen na přelomu služeb a sanitář, který Vás měl převážet na SONO.

 

Pan doktor připustil, že je skutečně možné, že se o své službě vyjádřil ne zrovna slušně či správně, ale samozřejmě si nepamatuje, co kdy při ošetření nějakého pacienta řekl apod.

Pokud se vyjádřil poněkud nespisovně, pak zcela jistě ale jeho slova nepatřila Vám.

Protože pan doktor připustil možnost nesprávného vyjádření (byť si nepamatuje u ošetření, kterého pacienta to mohl pronést), jménem Krajské zdravotní se Vám za něj omlouvám.

 

K uváděnému nesprávnému jednání či chování zdravotní sestry tato uvedla, že si nevybavuje, že by Vás během její služby někdo nějak urazil či nazval volem (navíc jde o sestru, která s pacienty nikdy žádný problém neměla).

K Vámi uváděnému „násilnému popotažení na lůžku“, sdělila, že jste byl takto popotažen ne jednou, ale spíše několikrát – při přesunu ze záchranky na lehátko, na lehátku otáčen kvůli vyšetřování a další přesun na sono či oddělení. Tedy zde nelze spatřovat pochybení zdravotnického personálu.

Druhá sestra si na vás nevzpomíná vůbec.

 

A co se dále týče Vámi uváděného poškození notebooku při hospitalizaci, pak se k tomuto vyjádřil sanitář, který dle rozpisu služeb Vás měl vést na SONO. Sanitář si vůbec nevybavuje Vás ani nějaký batoh či spacák, ve kterém měl být zabalen počítač a popírá, že by s tímto zavazadlem mohl „mrštit“.

 

Podle sdělení z nemocnice se zaměstnanci děčínské nemocnice vesměs shodují v tom, že si na žádný konflikt s Vámi nepamatují a až na pana doktora Kmetě, který připustil, že by se snad mohl ne zrovna slušně vyjádřit, ale neví, jestli to mělo být zrovna po Vašem ošetřován, zcela jistě to ale nebylo míněno na Vás.

Co se týče možné poškození počítače, pak zavinění na něm popírají.

 

K Vaší nabídce ze dne 8.10. t.r., na odkoupení pc, i toto jsem zjišťoval na odboru IT Krajské zdravotní, a.s., která na odkoupení tohoto přístroje zájem nemá, když tento je pro potřeby nemocnic nepotřebný a nevhodný.

S úctou

Comments are closed.

X