Podání oznámení na přestupkové jednání

TRESTNÍ OZNÁMENÍ

Dobrý den, včera, tj. 21. 7. 2019, jsem v 18:34 volal linku tísňového volání 158 (z telefonního čísla 999 888 111). Nacházel jsem se na kolonádě v Pardubicích, poblíž pódia swingového festivalu. Krátký okamžik před tímto telefonátem, jsem byl osloven neznámým mužem, slovy: „Co, vole… čumíš jak debil! (Pána, jsem se otázal: „Jak čumí debil?“) Co? Chceš jednu? ?“. Poté se člověk zvednul z lavičky a šel ke mě a naznačoval gesty, že mě chce fyzicky napadnout. Když jsem muže ujistil, že za jeho chování přivolám policii, dorazila na místo, zřejmě jeho žena a ta začala obdobnými urážkami vůči mě: „Pán je asi chudák“, „pán asi v životě musí hodně trpět“, „pán v tom asi musí umět chodit, apod.“.

Policie dorazila prakticky okamžitě a muže ztotožnila. Indidentu byli přítomni 2 svědci v bezprostřední blízkosti u vedlejší lavičky, přičemže jeden v mezi čase odešel a druhý byl policii téže vyslechnut a ztotožněn, jméno: NNN AAA, bytem – 888, Praha.

Policie, vyhodnotila chování muže, jako přestupek proti občanskému soužití. Žádám ještě o vyhodnocení popsané situace státního zástupce a případné postoupení k přestupkové komisi na magistrát města Poděbrady, budu tedy zřejmě brát za bernou minci.

 

Comments are closed.

X