Přišlo na E-mail 17.6. 2019

Opět uvádím, že nejsem autorem textu, ale jen eviduji, co se děje ve společnosti a co si lidé píší mezi s sebou:

Loď Aquarius veze 629 migrantů do Španělska, Itálie je odmítla a po ní i Malta. Fotky ale vzbuzují obavy, mají snad migranti nějakou nákazu? Marakéšská deklarace nastartovala ve Středozemí novou migrační vlnu uprchlíků, kteří jsou povzbuzeni jejím obsahem. Neziskovky spolupracují přímo na moři s pašeráky a EU hledá cesty, jak je nasunout do našich domovů! [CZ Titulky]

Začíná pomalu léto a Evropu čeká další mohutná migrační vlna. O víkendu došlo k prvnímu incidentu v Itálii, která odmítla přijmout loď Aquarius francouzské neziskové organizace SOS Méditerranée, která vezla k italským břehům 629 migrantů od břehů severní Afriky. Vylodění u italských břehů zakázal nový italský ministr vnitra Matteo Salvini. Stejný osud čeká i další loď neziskové organizace Sea Watch, která chce v I tálii vyložit dalších 800 migrantů.

Nová sezóna migrace se právě rozjíždí a pašeráci dosud spolupracovali s neziskovými organizacemi a jejich loděmi naprosto bez problémů, ve spolupráci s vládami jihoevropských států. Jenže tato spolupráce, minimálně v Itálii, po posledních volbách právě skončila. Itálie zastavuje veškerou migraci a nikoho dalšího již přijímat nebude. To představuje obrovskou hrozbu nejen pro neziskový sektor, ale především pro země EU, které odmítají migrační kvóty.

Opět uvádím, že nejsem autorem textu, ale jen eviduji, co se děje ve společnosti a co si lidé píší mezi s sebou:

Comments are closed.

X