Stížnost na nemocnici v Děčíně, 16. 9. 2014, 6:20


Mgr.Schoř – OMUSMAN NEMOCNICE DĚČÍN

Dobrý den. Byl jsem v daný čtvrtek hospitalizován a tedy na příjmu vyšetřován lékařkou, jejíž jméno nyní neznám. Měla u sebe sestru a na SONO mě přepravoval zřízenec:

  • danou sestrou jsem byl násilně popotažen na lůžku se slovy „ty vole, to snad není možný!“ (kvůli bolestem, jsem se sám špatně hýbal)
  • ten člověk, co mě přepravoval na SONO, nejen, že na mě velmi nepříjemným způsobem, až psychopaticky tlačil, že mám podstoupit rentgen, se slovy: Že on pak bude muset jezdit dvakrát a že já mám strach a proč mám strach? a že tady má hodně lidí a že se mu to nelíbí a že mu přidělávám práci a že takhle mu jí přidělává každej… (a to i přesto jsem jasně lékařce řekl (ta s tímto zřízencem diskutovala, mám-li rengnen podstoupit či nikoliv a přede mnou o mě mluvila ve 3. osobě („on to nechce, tak já nevim co s nim, vemte ho tam…“)), že jej nechci a posléze moje rozhodnutí i lékařka na SONU zhodnotila jako rozumné; tak prosím tento člověk při přepravě uchopil můj malý batoh a mrštil s ním na podnos lehátka takovou nedbalostí, že mi poškodil dva dny nový počítač HP Pavilon, který jsem s sebou měl, abych jej nemusel nechávat v autě, když mě odvážela RZP (počítač je poškozen mírně mechanicky, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o cca 2 dny staré zboží, se kterým jsem nebyl při internetovém nákupu spokojen (pracuji jako počítačový expert), hodlal jsem jej vrátit – mechanicky poškrábaný počítač již nelze jako nové zboží vrátit.

 

Při sobotním návratu potíží na pohotovosti, jsme zažil velmi chladné arogantní chování (MUDR. Kmeť + jeho sestra), ale formálně by se mu nedalo nic vytknout, nicméně, když jsem po aplikaci Novalginu a Apaurinu byl odstaven do vedlejší místosti na léhátko,

  • jsem musel za zavřenými dveřmi vyslechnout rozzuřeného lékaře pronést větu: „že doprdele, zase on musí mít takhle zasranou službu….“

Při hospitalizaci od 7. 8. do 8. 8. na lůžkovém oddělení by se personálu nedalo vytknout nic, naprosto vstřícní lidé, od lékařů až po sestry.

 

Závěrem: při dvojím přijímání na příjmu jsem byl jednou nazván „volem“ a po druhé nepřímo bylo o lékařově nespokojenosti jím samým proneseno, že její příčinou jsem já, pacient, (který je mimochodem povinen ze zákona platit tzv. „zákonné odvody na zdr. pojištění“ a měl by za ně dostávat zákonné služby)

 

Vážená paní T., tak mi prosím vás řekněte, kde mám aplikovat tuto stížnost a jakým způsobem bude řešena náhrada za poškozený počítač a za nevhodné chování lékařů.

PRVNÍ VYJÁDŘENÍ V MEZIČASE: 

Dobrý dne pane, Vaše stížnost mi byla doručena, zaregistroval jsem ji a prošetřím její obsah. Samozřejmě po obdržení vyjádřené zainteresovaného personálu Vás budu informovat.

Co se týče náhrady škody na počítači, i toto samozřejmě prošetřím.

Pro případnou náhradu škodu budeme potřebovat od Vás žádost o náhradu škody (byť jste ji do textu mailu v podstatě uvedl, ale pojišťovně bych nechtěl předávat stížnost na poskytovanou péči současně s žádostí o náhradu škody) s vysvětlením poškození tak, jak jste již uvedl a kopii dokladu o pořízení věci (zejména tedy údaj o ceně). Nemocnice je pojištěna, tedy by škodu hradila pojišťovna.

S úctou

Mgr. Milan Schoř, ombudsman KZVYJÁDŘENÍ X:

je  mi líto, že jste měl negativní zkušenosti s vyšetřením a chováním personálu. Toto je už bohužel mimo mojí kompetenci, tyto záležitosti  a stížnosti řeší Mgr. Milan Schoř, pacientský ombudsman, na kterého Vás tímto odkazuji. V příloze je na něj kontakt jak telefonický tak na e-mail.

VYJÁDŘENÍ NEMOCNICE V MEZIČASE: 

Dobrý den, vedu to stále v patrnosti, minulý týden jsem byl v DC a urgoval jsem vyjádření z ne nemocnice. Protože paní ředitelka měla dovolenou, tak mi sekretářka přislíbila, že to s ní vyřídí v pondělí, tedy včera. Budu to dneska opět urgovat, protože mi nikdo nepodal zprávu.

Co se týče uvažované eventuální náhrady, tak  zcela jistě budeme potřebovat nějaké fotografie zařízení, aby naši specialisti posoudili, zda a k jakému poškození mohlo dojít popisovaným způsobem a došlo. Nemocnice jsou pojištěny a pojišťovna by zcela jistě musela dostat všechny podklady a důkazy.

—-

Viz stížnost na slovenského lékaře na pohotovosti a také na některý nižší personál chirurgie – sanitární zřízenec, sociopat.

A TO KONKRÉTNĚ: 

Ještě dodám, že paní doktorka na SONU byla moc příjemná.

Cítil jsem se poškozen po morální stránce:
  • ze strany lékařky při 1. přijímání + sestry + zřízence
  • ze strany lékaře při 2. přijímán

Jinak pohotovost, navštívena i v létě 2019, ruský lékař – VÝBORNÝ !! Sestra, co tam s ním sloužila, také diametrálně jiné chování, na rozdíl od služby v létě 2014? kdy sloužila s tím slovenským arogantním nacistou.

PAK CHTĚLI JEŠTĚ REGULAČNÍ POPLATEK: 

Dobrý den,

 

v příloze Vám zasílám regulační poplatek, který evidujeme jako neuhrazený. Jedná se o pohotovostní poplatek za 90,- z 9.8.2014 na chirurgické ambulanci.

 

Poplatek můžete uhradit na pokladně v Nemocnici Děčín, nebo převodem z účtu-na dokladu máte zaškrtnuté důležité údaje, které je nutné vyplnit při bankovním převodu, aby došlo ke správné identifikaci došlé platby.

Comments are closed.

X