Vyjádření uličnímu výboru k plánované schůzi

Vyjádření uličnímu výboru k plánované schůzi ke krátkodobým pronájmům Booking, Airnbe apod.:

Dle našeho odhadu, lokalita Terezín hostí ve svých bytech cca 50 % sociálních obyvatel. Podobně, jako četná sídliště měst bývalých severních sudet – cigáni, narkomani, alkoholici, lidi bez uplatnění a budoucnosti.

Po několikaměsíčním se snažení skrze lokální realitní kacnceláře, byt pronajmout k trvalému bydlení se informace zhora potvrdila. O místo projevili zájem jen podobní lidí, výše popsaným.

Volili jsme mezi variantou pronajmout byt dlouhobým nepřizpůsobivým a mezi variantou krátkodobých pronájmů – Němci, Holanďani, Belgičané, Francouzi, Španělé apod.

Volba padla na variantu 2.

Co se týká formálního uspořádání a ekonomických vazeb či fiskálních záležitostí spojených se státem Česká republika, nejsem oprávněn tyto sdělovat III. stranám. Existuje zde zákon na ochranu osobních údajů, dále nazýván jako GDPR. Případné formality plynoucí ze zákonů, které by se mohli dotýkat krátkodobého ubytování, nejsem nikým honorován, abych školil po ekonomické stránce studenty, o kterých nevím, zda-li vůbec mají nějaký právně-ekonomický základ. Proto tito musí se informovat na svoje náklady tam, kde uznají za vhodné.

PS: Případně lze sousedům ještě navrhnout variantu alá film Slunce seno Erotika, kde sousedé přes sezonu spali ve stanech a své nemovitosti také pronajímali.

Comments are closed.

X