Vyřízení apostille na ministerstvu

Když jsem ti volal ze schůzky s klientem ohledně nacenění zařízení apostilly a jejího překladu do SPA, dal jsi mi cenový údaj pro klienta 2000 CZK. Nakonec jsem však odcházel bez objednávky dodatečných prací. Když jsem pak vystupoval u klienta ten den podruhé, když mě zavolal půl hodiny po schůzce ať se k němu vrátím, že si tu apostillu přeci jen vezme, zvedl sázku na 3000 CZK když mu uděláme druhý výtisk překladu.

Jak je to s ministerstvem

Poté se však ukázalo, že Ministerstvo Spravedlnosti odmítá vydal Apostille na překlad, který v sobě nezahrnuje český text, byť bylo vystaveno potvrzení na městském soudu v Praze. Řekli mi však, že mi apostille udělají z ověřené kopie onoho dokumentu. Telefonát klientovi, odhad ceny kopie, cena pro klienta 4000 CZK. Klient cenu odsouhlasil.

Cena za vyřízení apostille

Suma sumárum: Objednávka prací za 7000 Kč. Požadavky/náklady: Několik našich cest po Praze, 2×100 Kč kolky, dnes vyřešíme ještě dodatečný překlad od překladatele, circa 1 NS. Bylo potřeba udělat ověřenou kopii 76 stránkového dokumentu, krát 30 Kč za stránku. To jest 2280 Kč, ale plus DPH a ještě tuším 3 Kč za stranu, celkově to stálo nějak cca 2900 Kč. Dnes bychom měli překládat. Léta páně 2019. Žádáte-li něco jako profesionální firmu pro vyřízení vaší apostille, učinit tak můžete ZDE. 

Comments are closed.