Auportal – investiční zlato

Lichváři s plastovými obaly?


V Auportalu jsem nakoupil – opakovaně nakoupil, celé roky nakupoval. Dnes jsem zašel do výkupu, a šel prodávat poprvé zlaté slitky. Fakt, že se nacházím u lichvářů, jsem objevil až dnes.

Poškozený obal

Ano, u 6 slitků jsem měl poškozený obal – 5 x oštípnutý růžek a 1 x ohnuté pouzdro. Cena za poškození prachsprostého plastu, přičemž kvalita byla ověřena jako pravá, byla 14 000 Kč. Ano, píšu to správně, 14 000 Kč za sprostý obal. Pokud by se jednalo o celkově transparentní nabídku, i pro nové zájemce – měl by mít prodejce nejen uvedenou cenu výkupu (která činí v průměru min. 10 % z ceny dolů), ale měl by mít také uvedenou cenu obalu, když zákazník zejména o této neví a zlaté investiční slitky Argor Hereaus pořizuje s vědomím, že kupuje např. 100 gramový slitek.

Cena za plast


V takovém případě by totiž firma mohla prodávat např. falsa s cenou o 2 – 10 % levnější a takový slitek pořizující zákazník – by se nacházel v diametrálně stejné situaci. Nutno také podotknout, že cena 4 000 Kč za částečně porušení plastového obalu není konečná – zákazníci, kteří donesou takový zlatý slitek bez obalu se musí zřejmě připravit na cca 10 – 20 % slevě na prodávaný slitek.

Smluvní podmínky obchodníků s plasty


Dle mého soudu, by firma Auportal, měla mít uvedeno na stránkách, informaci, že cena obalu činí z ceny slitku až 10 % ceny, což zcela jistě odpovídá lichvářským metodám, pokud tam taková poznámka uvedena není.

Povídali, že mu hráli


Argumetnace, že takové slitky s takovým obalem se posílají do Švýcarska, nebo že se z nich vyrábí posléze zlaté špetky, je lichá. Takto působící firma, jakou je AU portál, která navíc v místě zjišťuje pravost zlata, by měla mít (anebo už dávno má a záměrně tento fakt neuvádí) baličku slitků s porušeným obalem.

Německo, prostě západní Evropy a pak východ


Tímto tedy bohužel musím potvrdit námi ověřenou praxi, že nákup, i prodej slitků se vyplatí již za hranicemi ve východním Německu, Drážďany apod. Tímto tedy činím reklamu anonymním prodejcům v Německu, protože koupit zejména stříbro tam se rozhodně vyplatí. Se zlatem to bude podobné.

Směnárny s eurem

V Praze je několik směnáren s výborným kurzem Eura a v takový moment, udělat si výlet autobusem na 1 den a máte tisíce v kapse. Návštěvník lichvářského krámku v Myslíkově ulici. Tento titěrný akt firmy Auportal svědčí o jednom, a totiž, že tento business nemá schopnost do budoucna ovlivnit smýšlení potenciálních zákazníků o investicích do žlutého kovu, jehož výkupní hodnota, je více, než pochybná.


Zlaté fórum – poškozené obaly

Comments are closed.

X