Příběh klienta – prodej

„Potřebuju prodat jednu krásnou chatu, ujmete se toho“? Tak zněla první věta, kterou mi jednou řekl klient. Znělo to zajímavě. Sjednali jsme si schůzku v kanceláři, ale na závěr jsme to změnili na to, že se rovnou sejdeme přímo na té chatě, protože majitel tam trávil své poslední léto. Ze zkušenosti jsem věděl, že vše tak růžové jistě nebude. To si musím, jako správný realitní makléř prověřit a nastudovat.

Nikdy jsem nepreferoval přístup mého bývalého šéfa z „realitky“: „Naberem to a když seženeme klienta, tak když se mu něco nebude líbit, tak to budeme teprve řešit. Jinak ne! Jasný?“. Tak můj postup je vlastně přesně obrácený. V tom zmíněném případě jsem požádal o základní informace o nemoviutosti a pak jsem si z dostupných zdrojů „vytáhl“ informace další, které jsou důležité pro posouzení právních vztahů – vlastnictví pozemku a stavby, vlastnictví sousedních pozemků, příjezdové komunikace, zajištění pitné vody, likvidace odpadních vod, přípojka el. proudu.

No, po pravdě, na některé informace jsem si počkal na sdělení od majitele. Navíc prohlídka na místě – očima potencionálního zájemce a realitního makléře současně vyvolala celou řadu dalších dotazů. Najednou to už nebyla ona „krásná chata“, ale věděl jsem, na čem jsem a snad to pochopil i majitel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X