Účtenka za odlepenou podrážku taliánského škrpálu Dolomite

Účtenka za na patě lehce odlepenou podrážku pánské obuvi Dolomite. 2 boty – 200 Kč (obuvnictví v severních Čechách / Sudetech). Podrážka ošlapaná, 2 x za rok = 2 x 600 Kč. Takové jsou sazby. Když to vezmu, že ty boty budete chodit nechat lepit po dobu 2 let a pak je vyhodíte, tak si připravte 2 tisíce Kč + váš čas + fakt, že jste bez bot a chodíte v mrazech třeba v bačkorách po dědovi, co právě umřel a vy jste nezdědili nic jiného. Máte, i nemáte zkrátka boty za cenu 5000 Kč + 2000 Kč a jejich kvalita cca odpovídá obuvi z vietnamské tržnice za pětset.

Odkaz na celou recenzi na obuv Dolomite Cinquantaquattro, ty profíky co stojí za starou bačkoru, naleznete ZDE.

Jestli ty boty chcete, buďte dementi a jděte do toho 😀 Italské škrpály za 5669 Kč + všechny opravy a svízele s tím spojené.

A níže se můžete vlastně podívat, že vám nekecám, co jako, že ten škrpál stojí. Stojí 5600 Kč ! Připočtěte 4 opravy v pražské opravně obuvi, kam zajde do sítě velkoměsta chycený korporátní mladík platící hypotéku, škrpály a ještě jejich opravy ¨(„a jste na ceně 7600 Kč za 2 roky obouvání škrpálu, který pak také nemáte ještě několik dní anebo týdnů doma – vono to záleží, kolik škrpálů k obuvníkovi pak pražský lid nosí a jak je tedy ten obuvník zavalen prací na podrážení italského škrpálu ve smyslu faktickém i lingvistickém“ viz *). Cena je zjišťována dnes, dne 6.10.2022 – takže žádný podvod. Link neuvádím, protože tato recenze nemá sloužit k negativní reklamě nějakého E-shopu, co prodává tuto špatnou značku.

*)Také není náhoda, že vlastně slovo „škrpál“ pochází z italštiny, jedná se tady o italianismus – oni ti jazykovědci moc dobře věděli, co jsou italské boty zač… už tenkrát, když běžel v TV film, Jak utopit doktora Mráčka od režizéra Václava Vorlíčka, kde byl pro starou botu, právě použit mistrem Kopeckým výraz škrpál…

Než si koupíte „kvalitní“ boty: Příběh o nákladech oprav a neočekávaných komplikacích

Všichni známe to staré pořekadlo: „Kvalita má svou cenu.“ Ale co když za tu kvalitu skutečně připlácíte více, než byste měli? Možná máte v úmyslu koupit si pár elegantních bot značky Dolomite, věřte ale, že jejich cena může rychle vzrůst, pokud narazíte na kvalitativní nedostatky.

Cena opravy podrážky

Oblečení a obuv se časem opotřebují, to je zřejmé. Ale když se odlepí podrážka od pánské obuvi po pár týdnech či měsících, měli byste být znepokojeni. V severních Čechách, v oblasti Sudet, je běžnou sazbou za opravu podrážky 200 Kč. Na první pohled to nezní špatně, ale zkuste počítat dál.

Pokud máte smůlu a podrážka se začne ošlapávat dvakrát do roka, připravte se platit 2 x 600 Kč ročně jen za opravy.

Skutečné náklady

Pokud se rozhodnete tyto boty nosit a opravovat po dobu dvou let, skončíte s výdaji ve výši 2 400 Kč jen na opravách. To ještě nepočítáme s počáteční cenou bot a vaším časem stráveným na obuvnické dílně.

Ale co je horší než platit za opravu? Chodit v zimě bez bot. Když jsou vaše boty v opravě a musíte v mrazu chodit v dědových bačkorách, protože jste po něm nezdědili nic jiného, situace se stává opravdu komplikovanou.

Zvažte své možnosti

Pokud vezmeme v úvahu všechny náklady, boty vás mohou stát až 7 000 Kč během dvou let. A to ještě nepočítáme s nepohodlím a trápením v zimě.

Za tuto cenu byste mohli mít na nohou boty vysoké kvality. Na druhou stranu, jakou kvalitu očekáváte od bot za 500 Kč z vietnamské tržnice? Možná si říkáte, že méně je někdy více, ale v případě bot je důležité zvážit skutečné náklady a potíže, které mohou přijít s „výhodným“ nákupem.

Zkrátka a dobře, než si koupíte nové boty, měli byste se zamyslet nad skutečnými náklady a potenciálními problémy, které s nimi mohou souviset. Je možné, že se vám vyplatí investovat více do kvalitního páru bot, který vydrží déle, než šetřit peníze nyní a platit více později.

Comments are closed.