Jak moc málo držáky boty DOLOMITE jsou

15-16 let staré trekové boty Meindl, špičková kůže, měkké, zakoupené v roce 2002-3. Ty boty se mnou odchodili snad všechna pohoří střední Evropy, i Itálie. Nikdy mě nenechaly ve štychu. Cena tenkrát ve slevě asi nějakých 160 Euro. Na hradně levé boty pak malá prasklinka, cca 2 roky stará, jinak boty v pořádku. Vše absolutní kvalita. Nemohu si na ně stěžovat.

Co je Dolomite

Pak nákup DOLOMITE – za 2 roky v tahu, téměř. I vzhledově. Boty MEINDL jsem nosil jako ještě zcela zdravý dospívající muž a déle, zkrátka těžká zátěž v lehčím terénu, Tatry, Alpy a pak podzimní a jarní nošení až do „prošoupání podrážek“, které měněny za tu dobu asi jen 6 x – PATY (i ta guma se dělala tehdy kvalitnější).

Ta podrážka snad byla obroušená bruskou?  

DOLOMITE ZA 2 ROKY prošoupané 5 x, tzn. že nejen kůže, ale také GUMA nic nevydržela. Po dvou letech nošení bot Dolomite v částečné invaliditě, tj. jen městské nošení / neintenzivní nošení (v průměru 3 km denně), podrážka na celé plosce nohy obroušena téměř o 1 cm – což je extrém, který jsem ještě na žádných botách neviděl.

Zpět ke srovnání

Pokud tedy Treky shrnu, tak srovnávat Meindel zakoupený před 14 léty a tyhle boty, je jako srovnávat pevnou botu se cvičkou. Lepení na botách rozpraskané, podrážka o + cm obroušená, podrážení pat každé 3-4 měsíce. Boty mají nahoře navíc příliš tvrdý šlem, nedají se nosit zavázané až nahoru, jinak se v nich člověk cítí jako v přeskáčích. Kamarád mi mimochodem tento týden (únor 2021) také povídal o svých Dolomitech a říkal, že mu do nic teče, že se loupou.

Stav dolomite po dalších 14 dnech nošení
Boty Meindl po 14 letech INTENZIVNÍHO NOŠENÍ. Tyhle boty jsem měl zkrátka rád.
Boty Dolomite po 2 letech BĚŽNÉHO nošení a již 6 x podražená pata. Ta se spolehlivě ve své originální podobě ochodila po 3 měsících.

První boty dolomite jsem začal proklínat cca po roce a půl jejich existence a městského občasného nošení. Ty boty zkrátka vypadali, jak po 10ti letém tahání. Ty druhé nepočítám, ty mi kurýr ukradl a firma Dolomite od toho dala ruce pryč – magoři ! No, a u třetích, tam snad škoda mluvit. Podrážka odloupnutá po 14 dnech nošení – to je na zabití. Moje smůla byla ta, že jsem je kupoval v Itálii. Ale neprodávají se tyhle boty snad také u nás??

U treků Dolomite se suverénně po 2 týdnech odtrhává podrážka. Moje naivní představa koupit rovnou dvoje – se rozplynula jako obláček.

Comments are closed.

X