Reakce na alibistickou SŽDC

Jak SŽDC odpověděla…

Dobrý den,
ve vašem dopise ze dne 9. března 2021, uvádíte toto ODŮVODNĚNÍ:
Na základě výše uvedeného oznámení bylo v dané věci provedeno šetření, kdy k tomuto se písemně vyjádřil zástupce SŽDC Josef Starý Dis., MBA, který k dané věci uvedl, že se nejednalo o demolici objektu, nýbrž o částečnou optimalizaci se zachováním a opravou stávající konstrukce a to s ohledem na špatný technický stav budovy. Z tohoto důvodu nedošlo k demolici objektu a následně novostavby objektu ale pouze k její renovaci.

Opravdu renovace?

Z čehož mi plyne, že policii zřejmě unikla podstata onoho oznámení a naplnění možného trestného činu. V naznačených paragrafech jsem uváděl, že renovace hrazená z veřejných prostředků se díky korupčnímu přístupu vyšplhala do násobků ceny možné původní opravy – viz vyjádření starosty Malé Veleně. I ten byl vyslechnut?

Jak je to tedy s optimalizací?

V tom tkví trestní rovina porušení, např. zde: § 220. Ta tzv. optimalizace, tolik módní výraz pro současnou korupci v těchto aspektech věci a jak ji policie po zástupci SŽDC až nápadně předpokládaným způsobem reprodukuje – není optimalizací v pravém slova smyslu, jak se policii zmíněný zástupce SŽDC snaží namluvit a jak policie souhlasně chápe. Jinými slovy, mám-li něco zachovávat, a nabízí-li mi někdo, že si to ode mne někdo převezme a opraví si to, a já tu věc vezmu zpět a o 5 let později, kdy mou vinou chátrá, ji nechám za několik set tisíc až milionů optimalizovat, to skutečně není to, co si policie myslí, že je.

Závěrem

Proč, prosím, nebyla daná věc prošetřena analyticky a hloubkově? Je potřeba, aby se dostala do parlamentu ČR až poté, co se tou věcí bude někdo opravdu zabývat? Chápu, že toho policie má asi hodně, ale tady na té malé kauze byla šance rozkrýt pravou podstatu hospodářsko-korupčních kšeftíků dané organizace.

Comments are closed.

X