Šikana policie

Pane AAA, děkuji za dané odpovědi. Já jsem stížnost včera podal na Gibs, i když je pravda, že ti řeší asi těžší případy korupce policistů. Odbor vnitřní kontroly, jak známo, tyto informace bagatelizuje a dá většinou za pravdu policistům. 

https://www.gibs.cz/

Může policie prohledávat kapsy či peněženku?


Jsem přesvědčen, že prohledáváním obsahu mých kapes u bundy a kalhot, svícením do nich baterkou a prozkoumáváním obsahu mé peněženky bylo zasaženo do mých osobních práv a že toto proběhlo v rozporu s právy policistů. V tomto případě je překročili a měl tudíž přijít nějaký kázeňský postih. Cokoliv více je, myslím, mimo realitu. 

Jak v tomto případě dál?


Uzavřeme to tedy tak, že vyčkáme, co na to Gibs, tedy zda-li se ozve, nebo zda-li sám dá impuls vnitřnímu odboru kontroly k prošetření (jak navrhujete) . V rovině místní pobočky s policisty můžete nějakým způsobem promluvit či toto jednání i formalizovat nějakým zápisem, který bych od vás obdržel. 

Stížnost na příslušníky policie – GIBS


S ohledem na podanou stížnost u Gibs se nakonec oba můžeme přesvědčit, jak vlastně dané úřady pracují a jak dalece jsou pro ně stížnosti občanů důležité, či naopak nedůležité.  Své stanovisko, že jsem byl lustrován v rozporu s právy policie, zastávám i nadále. 

Policie v bývalých Sudetech, aneb malá zoufalá města


Jak jsem již uvedl, nebyl jsem nikdy trestán , v Novém Boru vlastním nějaké nemovitosti a tato šikana mě potkala za poslední kalendářní rok v okrese Česká Lípa celkem 4krát.
A to konkrétně: před cca 15 měsíci od cvikovské hlídky, pak koncem tohoto léta v České Lípě, Sosnové. Naposledy pak před cca 10 dny v Žandově.

Další nekorektní postup

Při výše zmíněné kontrole v Žandově mi policista zase nahlížel do prostoru mého obytného vozu, na což opět neměl právo. V tomto případě jsem obytným vozem necestoval, tak se místní hlídka spokojila s tím, že mi přímo prováděla protizákonnou prohlídku v mém ošacení a také prohlídku obsahu peněženky. Kladené otázky ze strany policie můžeme nechat případně stranou, ale o míře arogance také něco vypovídají.

Jak se má chovat policejní hlídka – zákon o policii


Umím si představit hlídku, která zastaví, vystoupí, představí se, sdělí mi, co provádí a vyžádá si doklad totožnosti. Poté poděkuje a odjede. Vše proběhne korektně a všechny strany jsou spokojené. Tak by to mělo vypadat.

A je tohle v pořádku?

Nemělo by však nastat to, že mě tady nahánějí přes dva bloky, protože stáli už u přejezdu u autobusového nádraží, ale „chytli si mě“ teprve na rohu Dvořákovi a Nádražní, a přijeli přitom zespoda od pošty. Tudíž zřejmě poté, co zjistili, že se nudí, objeli v Novém Boru přes 4 bloky a rychle za mnou.
Já s tímto způsobem zkrátka nejsem a nemohu být bez nějaké dohry srovnán. 

Comments are closed.

X