Policejní kontroly

stížnost na nestandardní kontrolu

Dobrý den, 
 
včera před 12. hodinou jsem byl zastaven hlídkou PČR (zelený WW Golf). Policista mě požádal, abych vystoupil z vozu a záhadně se mě dotazoval, zda-li vím, proč mě zastavili.  Policista mi sdělil, že mám zasněženou značku a auto. 
 
Ano,  měl pravdu,  ale bohužel jsem si toho nevšimnul, neboť jsem ve spěchu u domu startoval auto, kolem mě byla většina vozů zasněžená dnešní kalamitou a považoval jsem nutnost odjet spíše za nouzový stav – tedy abych dovezl do České Lípy své nemocné matce nákup. 
 

Jak jsem se k věci postavil

 
Ptal jsem se tedy policisty, co je dalším  důvodem kontroly.  Mluvím o věkem starším policistovi – ten komunikoval, druhý se do debaty spíše nezapojoval a působil odměřeně. 
 
Zazněla slova: Golfkorozedrogy. Česká Republika má průměrné stáří vozu 15, Itálie 11, Rumunsko 16 let – v tomto se ČR tedy podobá Rumunsku, takže si myslím, že bychom měli být realisté… Češi jsou navíc známí tím, že závidí,  je to národní vlastnost. Zde se závidí i nos mezi očima. Pro mě tady neexistuje jediný důvod kupovat nové auto – jak jsem i říkal vašemu zaměstnanci. Není to totiž moje životní priorita.
 

Kdy tedy koupím nové auto

 
Nové auto zakoupím, až bude můj zisk cca 100.000.000 ročně – tak zní
pravidlo kapitálových lídrů. Můj příjem činí zatím jen cca 1 mil. korun ročně, takže moje strategie je jezdit zatím ve starém ojetém voze, které vám nikdo neodře, nezničí apod. Anebo vám zas až tak nevadí, když se maličko odře.  Apropo cca měsíc nazpět mi někdo ráno hned první den po zakoupení  v Dvořákově ulici neopatrnou jízdou urazil zrcátko…
 
Jiná story – prohledávání kapes
 
Další příklad – před časem jsem podal u generální inspekce vnitra stížnost na policisty, kteří mě vyzvali, abych ukázal kapsy . Při konzultaci s právním zástupcem  mi bylo řečeno, že pokud nejsem podezřelý a tedy i zatčený, 
taková výzva nemá důvod a není obsahem zákona o policii. Něco jako dobrovolné ukazování kapes by hraničilo s dobrovolnou činností policie, tj. nad rámec zákonnosti. Existuje nějaká taková v novém Boru? Jakási charita policie? – toto můžete spíše považovat za řečnickou otázku a není třeba odpovídat, protože jak jsem uvedl, věc má v šetření GIBs. 
 
Závěr:
 
Abych věc uzavřel, tak dnešní kontrola probíhala zřejmě i korektně, až na jeden detail. Tím detailem je, že jsem byl za poslední 2 měsíce stavěn hlídkou PČR mezi Novým Borem  ČL celkem 5krát. To je statistika dost vysoká. Bude se nadále u mé osoby zvyšovat – např. dvakrát za týden?
 
Z důvodu výše řečeného jsem si včera provedl v Novém Boru a to konkrétně u sousedů ve 2 domech, kde vlastním bytové jednotky, SOUKROMÝ STATISTICKÝ PRŮZKUM (dotazováním) k tomu, zda-li se někdo z nich podrobil kdy v Novém Boru nejen  kontrole na drogy testem jako řidič, ale i k tomu,  zda-li zmiňované drogy u nich byly kdy hledány  nebo zda-li tyto osoby byly nějak dotazovány ve spojitosti s drogami (jednalo se o občany ve věku 16 – 70 let). 
 

Jaký byl výsledek

 
Odpověď zněla zcela jednoznačně. Z jedenácti dotazovaných rodin a jednotlivců si nepamatoval nikdo, že by byl za posledních 20 let kontrolován buď jako chodec na ulici či jako řidič s nějakou záminkou přítomnosti drog v nějakém protizákonném množství. 
 
Dostal jsem tedy odpověď od cca 25 občanů Nového Boru, z nichž ani jeden podobnou zkušenost za 20 let neměl. A to se jedná o občany, kteří v tomto městě tráví 95 % svého životního času. Tím se tedy  daná statistika pravděpodobnosti / která se děje jakousi náhodou jen mně /  ještě násobí.
Já jsem měl totiž tuto zkušenost  za poslední dva měsíce v Novém Boru hned dvakrát.
 

Co z toho vyvozuji

 
Výsledné číslo mého soukromého průzkumu mi přijde statistiky „obrovské“, a z narychlo sestaveného matematického modelu NEMOŽNÉ. Podle mě je za tím tedy nějaký jiný důvod, který jsem tušil a který mi policisté odmítali sdělit. Zřejmě to měli od svého nařízeného zakázané. 
 
Žádám tedy novoborskou policii, aby mi sdělila informaci, co mohu udělat pro to, abych nebyl na drogy policií již dotazován či aby toto slovo nebylo spojováno s mojí osobou. 
 
(Přijde mi to totiž silně diskriminační už  při pohledu na novoborské večerky /zejména u Michala – bývalá cukrárna/,  odkud mě dnešní hlídka sledovala a  kde celé dny a noci popíjí místní alkoholici a feťáci. Tam bude zřejmě i  vysoké procento recidivních kriminálníků zcela vysmátých a z PČR si nic netropících. Lidé, jejichž způsob řešení osobních problémů je chlast. Pravděpodobně také vysoké procento doživotních exekucí, tj. neschopnost splácet svoje dluhy (v ČR 0,75 milionu exekuovaných občanů – tj. každý 12. nesvéprávný / což bude v případě Nového Boru vycházet na cca 1000 nesvéprávných občanů v ulicích. Na druhou stranu dáno vyšší mírou problematických lidí v rámci Libereckého oproti jiným krajů spíše více, zdroj http://mapaexekuci.cz/…-2/) – takže to bude spíše 1500 „kusů“ a cca každý osmý.) 
 
Zdůrazňuji, že se nejedná o jakoukoliv stížnost, ale spíše o  občanský dotaz, který, věřím, že mi novoborská policie objasní,  a já se dle toho budu moci zařídit. Za to, že mé zasněžené auto bylo kontrolováno a věc dořešena domluvou,  jsem samozřejmě rád, a děkuji policistům za upozornění
 

To stále není vše

 
PČR na Českolipsku mě za poslední dva roky kontrolovala asi 15krát (jednalo se výhradně o hlídky z ČL, Cvikov a NB). S policií ve Cvikově mám jednu výjimečnou zkušenost – tam mi dokonce sebrali v září 2019 ŘP, ale za měsíce měsíce mi ho úřad vrátil a stát mi dluží na odškodném za finanční ztráty, které mi svým jednáním způsobil.
 
Nadále musím podotknout, že mě nekontroluje ani policie v sousedních okresních městech, kde trávím pravidelně více než 70 % svého životního času (+ ve městech okresu Děčín a  Litoměřice), což je o mnoho více než činí jepičí život v malém městě Nový Bor, který dle mého názoru má a měl svých problémů s kriminálními menšinami až nad hlavu.
Drobná  zajímavost, kterou jsem právě našel, na závěr:
 
 
Cituji Křečka:
 
Křeček se kvůli tomuto pořadu, který formou reality show zobrazuje každodenní běžné služební povinnosti skutečných policistů, obrátil na policejního prezidenta Jana Švejdara. Varoval ho, že porušováním zákonů v těchto případech se deformuje právní povědomí občanů o tom, jaké jsou skutečné pravomoci policistů.
 
Můj osobní názor je, že nejen divák, ale také sloužící policista může vnímat realitu jako zkreslenou.
 
PS: jak jsem uváděl, nemám v tomto případě úmysl posílat stížnost, ale spíše zatím jen doplňovat statistická data a dobrat se odpovědi, proč je novoborská a českolipská policie tolik zaměřena na mou osobu. Důvod jste mi nesdělili, tak jej budu muset zjišťovat sám,  anebo počkat, co mi napíšete později, když nyní jste časově vytíženi – což chápu. Je sníh a kalamita s covidem. 

Comments are closed.