Policejní kontroly

Dobrý den, 
 
včera před 12. hodinou, jsem byl zastaven hlídkou PČR (zelený WW Golf). Policista mě požádal abych vystoupil z vozu a záhadně se mě dotazoval, zda-li vím, proč mě zastavili. 
 
Policista mi sdělil, že mám zasněženou značku a auto. 
 
Ano měl pravdu ale bohužel jsem si toho nevšimnul, neboť jsem ve spěchu vzal od domu auto, které zrovna startovalo a kolem mě byla většina vozů zasněžená dnešní kalamitou a považoval jsem nutnost odjet, spíše za nouzový stav – abych dovezl do České Lípy své nemocné matce nákup. 
 
Ptal jsem se tedy policisty, co je doprovodným důvodem, mluvím o věkem starším policistou – ten komunikoval, druhý se spíše do debaty nezpojoval a působil odměřeně. 
 
Zazněla slova Golfkorozedrogy. Česká Republika má průměrné stáří vozu 15 let, Itálie 11, Rumunsko 16 – v tomto se ČR tedy podobá Rumunsku, takže si myslím, že bychom měli být realisté… Češi jsou navíc známí tím, že závidějí, je to národní vlastnost. Zde se závidí i nos mezi očima. Pro mě tady neexistuje jediný důvod kupovat nové auto – jak jsem říkal vašemu zaměstnanci. Není to totiž moje životní priorita. Nové auto zakoupím, až bude můj zisk cca 100.000.000 ročně – tak zní pravidlo kapitálových lídrů. Můj příjem činí zatím jen cca 1 mil. korun ročně, takže moje strategie je, jezdit zatím ve starém ojetém voze, které vám nikdo neodře, nezničí apod. Apropo hned 1. den po zakoupení cca měsíc nazpět mi v Dvořákově ulici ráno někdo neopatrnou jízdou urazil zrcátko…
 
—–
 
Také: před časem jsem podal u generální inspekce vnitra stížnost na policisty, kteří mě vyzvali, abych ukázal kapsy – tj. po konzultaci s právním zástupcem, mi bylo řečeno, že pokud nejsem podezřelý a tedy i zatčený, 
taková výzva nemá důvod a není obsahem zákona o policii. Něco jako dobrovolné ukazování kapes by hraničilo s dobrovolnou činností policie, tj. nad rámec zákonnosti. Existuje nějaká taková v novém Boru? Jaká si charita policie? – můžete spíše považovat za řečnickou otázku a není třeba odpovídat, protože jak jsem uvedl, věc má v šetření GIBs. 
 
Závěr:
 
Abych věc uzavřel, tak dnešní kontrola probíhala zřejmě i korektně, až na jeden detail, proč jsem za poslední 2 měsíce stavěn hlídkou PČR mezi Novým Borem  ČL celkem 5 x. To je statistika dost vysoká a bude se nadále u mé osoby zvyšovat – např. 2 x za týden?
 
Z důvodu výše řečeného jsem si včera provedl v Novém Boru a to konkrétně u sousedů ve 2 domech, kde vlastním bytové jednotky SOUKROMÝ STATISTICKÝ PRŮZKUM (dotazováním), zda-li se někdo z nich podrobil kdy v Novém Boru,  NE kontrole nejen na drogy, jako řidič testem – ale zda-li ty drogy, u nich byli kdy hledány či spojovány s jejich osobou nějakým dotazováním (jednalo se o občany ve věku 16 – 70 let). 
 
Odpověď zněla zcela jednoznačně. Z 11 dotazovaných rodin a jednotlivců si nepamatoval nikdo, že by za posledních 20 let kdy byl kontrolován buď jako chodec na ulici či jako řidiči s nějakou záminkou přítomnosti drog v nějakém protizákonném množství. 
 
Dostal jsem tedy odpověď od cca 25 občanů Nového Boru, z nichž ani jeden podobnou zkušenost za 20 let neměl. A to se jedná o občany, které v tomto městě tráví 95 % svého životního času. Takže by se daná statistika pravděpodobnosti nějakou náhodou která se děje jen mě – ještě násobí. Mě se totiž tato zkušenost stala za poslední 2 měsíce v Novém Boru 2x.
 
Což mi přijde statistiky obrovské, a z narychlo sestaveného matematického modelu, NEMOŽNÉ. Podle mě je za tím tedy nějaký jiný důvod, který jsem tušil a který mi policisti odmítali sdělit. Zřejmě to měl od svého nařízeného zakázané. 
 
Žádám tedy novoborskou policii, aby mi sdělila informaci, co mohu udělat proto, abych nebyl na drogy policií již dotazován či aby toto slovo nebylo spojová o s mojí osobou. 
 
(Přijde mi to totiž silně diskriminační a při pohledu na Novoborské večerky (zejména u Michala (bývalá cukrárna), odkud mě dnešní hlídka sledovala), kde celé dny a noci popíjí místní alkoholici a feťáci (kde bude i zřejmě vysoké procento recidivních kriminálníků) zcela vysmátí a z PČR si netropící žádné omezení. Lidé, jejichž způsob řešení osobních problémů je chlast. Pravděpodobně také vysoké procento doživotních exekucí, tj. neschopnost splácet svoje dluhy (v ČR 0,75 milionu exekuovaných občanů – tj. každý 12. nesvéprávný / což bude vycházet na nový bor cca 1000 nesvéprávných občanů v ulicích, ale dáno vyšší mírou libereckého kraje problematických lidí oproti krajů spíše více, zdroj http://mapaexekuci.cz/…-2/) – takže to bude spíše 1500 „kusů“ a cca každý osmý.) 
 
Zdůrazňuji, že se nejedná o jakoukoliv stížnost ale spíše občanský dotaz, který věřím mi novoborská policie objasní a já se dle toho budu moci zařídit. To, že mé zasněžené auto bylo kontrolováno a věc dořešena domluvou, za to jsem samozřejmě rád a děkuji policistům za upozornění
 
PČR na Českolipsku mě za poslední 2 roky, kontrolovala asi 15 x (jedná se výhradně o hlídky z ČL, Cvikov a NB). (U policie ve Cvikově existuje jedna výjimka – tam mi dokonce sebrali v září 2019 ŘP, ale za 2 měsíce mi ho úřad vrátil a stát mi dluží na odškodném za finanční ztráty, které mi svým jednáním způsobil.) 
 
Nadále musím podotknout: Nekontroluje mě ani policie v sousedních okresních městech, kde trávím pravidelně spíše více jako 70 % svého životního času (ostatní města okresu + okresy Děčín, Litoměřice), než činí jepičí život v malém městě Nový Bor, který si myslím má a měl svých problémů s kriminálními menšinami až nad hlavu.

Dobrý den, a ještě jedna zajímavost, kterou jsem právě našel:

 
 
Cituji Křečka:
 
Křeček se kvůli tomuto pořadu, který formou reality show zobrazuje každodenní běžné služební povinnosti skutečných policistů, obrátil na policejního prezidenta Jana Švejdara. Varoval ho, že porušováním zákonů v těchto případech se deformuje právní povědomí občanů o tom, jaké jsou skutečné pravomoci policistů.
 
Můj osobní názor je, že nejen divák může vnímat realitu jako zkreslenou, ale také sloužící policista. 
 
PS: jak jsem uváděl, nemám v tomto případě úmysl posílat stížnost, ale spíše zatím jen doplňovat statistická data a dobrat se odpovědi, proč je Novoborská a Českolipská policie tolik zaměřena na mou osobu. Důvod jste mi nesdělil, tak jej budu muset zjišťovat sám anebo počkat, co mi napíšete později, když nyní jste časově vytížen – což chápu. Je sníh a kalamita s kovidem. 

Comments are closed.

X