Sepsání smluv o nakládání s nemovitostmi

Mnozí z nás, a to nejen v dnešní době, kdy šetříme, kde se dá, jsme měli potřebu sepsání nějaké smlouvy o nakládání s nemovitostmi. Tím se rozumí, že jsme potřebovali provést například převod vlastnického práva (darováním či prodejem) k bytu, pozemku, domu nebo třeba garáži, a to v rodině, nebo s již dohodnutou zcela cizí tzv. „třetí“ osobou (na základě inzerátu, nebo se nám ozval kolega z práce, který se dozvěděl, že se chystáme prodat zahradu… apod).

GARANCE SPRÁVNOSTI SEPSANÉ SMLOUVY

Po mnoho generací bylo všeobecně známo, že pro tento účel jsou určení notáři – tedy osoby s právním vzděláním. V nedávné době se okruh osob, které smlouvy sepisují rozšířil nejen o advokáty, realitní kanceláře, úředníky samospráv, ale i o laickou veřejnost. Té poslední skupině zejména byly určeny i tzv. „vzory smluv“, mnohde inzerované zdarma. Má to ovšem jeden háček. „Svět nemovitostí“, naše zákony a předpisy jsou tak složité, že laik není sto vždy, i s vzorovou příslušnou smlouvou, dát vše správně dohromady.

KVALITNÍ UZAVŘENÍ SMLUV

Současně se dnes stalo trendem řešit nákupy (včetně služeb) řešit „po internetu“. Proto tady jsme s naším webem. Naše služby nejsou zdarma a také proto mají potřebnou kvalitu.


Toliko k teorii sepsání smluv v roce 2011. Za celou dobu, kdy jsem prodal a opět koupil několik nemovitostí, mi kamarád Petr (Mgr.), sepsal několik bezvadných smluv. Dokonce některé starší smlouvy po mém právníkovi revidoval a našel v nich chyby či případně opravoval chyby, na které upozornil katastr při zápisu nemovitosti a smlouvy vrátil.

X